Menu Close

Millest termopaneelid koosnevad?

1. Klinkerplaat:

Klinkerplaat on plaat, mis valmistatakse erilisest savisordist. Valmistamise protsessis põletatakse see kuni täieliku paakumiseni (temperatuuril umbes 1200 °C ). Erinevalt keraamilisest plaadist ja fassaadikrohvist on klinkerplaadil mitmekordsed eelised pikaealisuses ja töökindluses. Klinkri iseloomulikuks omaduseks on selle vastupidavus. Klinkerplaadist fassaad ei muuda oma esialgset värvust. Meie termopaneelid on valmistatud saksa kõrgekvaliteetsest klinker plaadist – Feldhaus ja Ströher.

*Konstruktsioonide joonised PDF

2. Hoone sein:

Termopaneelid sobivad mis tahes seinale: puidust, tellistest, silikaadist, betoonist ja isegi karkassmajadele. Klinker termopaneelid sobivad nii uute kui ka renoveeritavate hoonete fassaadide ja soklite katmiseks. Klinker termopaneelide süsteem sobib praktiliselt kõigi välisseinakonstruktsioonide katteks, see ei toetu vundamendile, vaid riputatakse välisseinale. Fassaadipaneelid kruvitakse kruvitüüblitega kas aluskarkassile või seinale. Paneelide paigaldamine on lihtne ja kiire.

3. Isolatsioon EPS või Neopor: 

Klinker termopaneelid valmistatakse kahe erineva isolatsioonimaterjaliga, EPS (vahtpolüstüreen) või Neopor (grafiidilisandiga EPS).

EPSi ja NEOPORi omadused on leitavad allpool.

4. Tüübel või muu kinnitusmaterjal:

Fassaadipaneelid paigaldatakse mis tahes seinale tüüblite ja iselõikavate kruvide abil. Täpsemalt paigaldusest vaadake siit!

Külmasildade puudumine:

Termopaneelid on projekteeritud nii, et kahe paneeli põkkumisel ei teki läbivat vuuki. Tänu sellele ei pääse toasoe välja. Pärast montaaži täidetakse kõik vuugid vuugitäiteseguga, mille tulemusena saadakse ideaalse tellismüüritisega sein. Soojustuse paksus varieerub alates 50 kuni 100 mm. Tähtis on teha õige soojustuse paksuse arvutus nimelt teie maja jaoks.

Enne termopaneelide paigaldamise alustamist kontrollige kõikide seinte tasapinnalisust ja vertikaalsust. Väljaulatuvad kühmud ja ebatasasused tuleks maha lihvida, lohud, õnarused ja praod täita. Suurte hälvete korral tuleks termopaneelid paigaldada aluskarkassile.


Vajaduse või soovi korral võib välistarindi soojapidavuse tõstmiseks paigaldada termopaneelide alla soovitud paksusega fassaaditöödeks sobiva vahtpolüstüreenilehe. Lisasoojustuse plaatide eelnev kinnitamine alusseinale ei ole vajalik, plaat pitsitatakse alusseina ja termopaneelide vahele.


Samuti on võimalik vahtpolüstüreeni lehtede paigaldamisega alusseina ebatasasused õgvendada ning termopaneelide paigaldusalus loodi rihtida. Lisasoojustuse plaatide vahelised vuugid tuleb korrektselttäita või hermeetiliselt sulgeda, samuti tuleb termopaneelid paigaldada õhutihedalt aluse peale.