Menu Close

Terrassid

Mis võiks olla parem kui puhkus värskes õhus? Aga organiseeritud, tsiviliseeritud puhkus mugavustega. Enamik majaomanikke ei jäta võimalust korraldada selline koht lõõgastumiseks oma privaatses õues või tagahoovis ja ehitavad maja juurde terrassid. Ei ole üllatav, et sõna “terrass” on võetud sõnast “terra”, mis tähendabki maad. Lõppude lõpuks, terrass ei ole midagi muud kui maapinnal asuv väljak, mis on veidi kõrgemale püstitatud ja mis on varustatud lõõgastumiseks. Terrassid saab ehitada maja kõrval või natukene majast eemal.

terrassid

Terrassid võivad olla täielikult avatud, poolsuletud ja suletud.

Väliterrassile (katuseta põrandakate) saab paigutada puhkealasid, söögikohti ja isegi laste mängualasid. Kuid sellistel juhtudel on oluline hoolitseda päikesekaitse eest (eriti puudutab see hoone lõuna- ja kagupoolel asuvaid terrasse) ning pakkuda võimalust venitada päikesevarju või kasutada aiavarjud. Sellised päikesevarjud tavapäraselt on kaasaskantavad seadmed ja paigaldatavad mis tahes kohale.

Maja kõrval asuvate terrasside hulgas ei ole nii palju kuju variante. Ristkülikuline (kõige tavalisem), ruudukujuline, asümmeetriline ja ümber maja perimeetri terrassid. Viimane kuju sobib suurepäraselt majadele kus kõrval asuv ala on väike. Terrass ei saa olla piisavalt lai ning on vaja on paigutada mitmeid funktsionaalseid alasid.

Samuti terrassid võivad olla ühetasandilised ja mitmetasandilised. Asuvad peamise sissepääsu juures või maja tagapool. Aga reeglina soovitatakse paigaldada terrass hoone lõunaosas. See võimaldab maksimaalselt nautida päikest ja sooja ilma.

Kui Te soovite personaalset hinnapakkumist, palun võtke meiega ühendust!