Menu Close

Fassaad

fassaad

Esimene asi, millele ehitise nähes tähelepanu pöörame, on fassaad. Prantsuse keeles tähendab see sõna „nägu“. Mida kujutab endast hoone fassaad?

Fassaad on mis tahes arhitektuurirajatise esi-, välisosa. Fassaadi kuju ja välisilme tingivad hoone konstruktsioon, tähtsus ja stilistika.

Sõltuvalt struktuurist , aga ka ehitisest , võib eristada mitut fassaadiliiki:

  • külgfassaad
  • hoovifassaad
  • pargifassaad
  • tänavafassaad
  • peafassaad

Fassaadi tektooniline kujundamine ja dekoratiivne liigendus on sageli tingitud fassaadi ruumiliste, konstruktsiooniliste ja stilistiliste lahenduste iseärasustest.

Mis tahes hoone peab olema tulekindel, ilus, pikaealine ja vastupidav. Eestis kasutatakse fassaadi viimistlemiseks mitmesuguseid tehnoloogiaid. Meie pakume UUED KVALITEETSED lahendused: fassaadi soojustamine ja fassaadi viimistlus samal ajal – KLINKER TERMOPANEELID ja STRAMA PANEELID.

Igal hoonel on  oma kordumatu fassaad. Fassaad annab hoonele, olgu see siis mitmekorruseline hoone, büroohoone (kontorihoone) või eramaja, oma näo. Aga nägu peab ümbritsevaid inimesi võluma.

Sel juhul on ideaalseks lahenduseks TERMOFASSAAD.

Uus fassaad:

fassaad

Energiasääst – Küttekulud jätkavad kasvutrendi ka tulevikus, seega on mõistlik suurendada hoone soojapidavust läbi fassaaditööde ja sellega vähendada kulusid soojatootmise pealt ning samas vähenevad kulud hoone jahutamise peale suvel. Soojustamine on kasulik nii talvel kui ka suvel.
Hoone turuväärtuse tõus – Uuenduskuuri läbinud hoone on atraktiivsem kinnisvaraturul, mistõttu on selle väärtus kõrgem ning müügikiirus suurem kui teistel samasugustel hoonetel, kus fassaaditööd tegemata.
Hoone kaitse ilmastiku eest – Aeg ja ilm teevad oma töö ning vana fassaad või fassaadikatted vajavad renoveerimist, et hoone ja selle väärtus säiliksid. Ka väikseim remont võib vältida uute kahjustuste tekkimist ning põhjalikumad fassaaditööd tagavad kindla kaitse.
Siseruumide temperatuur – Soojustamine vähendab sisetemperatuuri kõikumist, sest hoone ei jahtu nii kiiresti, kui kütmine on lõppenud või välistemperatuur teeb kiire languse. Samuti annab suvekuudel soojustamine tunda siseruumides, kunas välispinnale langevast valgusest eralduv soojus peab tungima läbi tiheda mineraalvilla või vahtpolüstüreeni.Termopaneelid võib paigaldada aastaringselt.