Menu Close

Paigaldus

Klinker termopaneelide paigaldus:

Fassaadipaneelid – Klinker termopaneelid “kaks ühes” viimistluskate + fassaadi soojustamine

Klinker termopaneelid on kivipinnaga ja EPS soojustuskihiga fassaadipaneelid.

*Termopaneelide paigaldamisjuhend PDF

*Konstruktsioonide joonised PDF

Klinker termopaneelide paigaldamine

Viimaseks tööks termopaneelide paigaldamisel on vuukide täitmine. Vuukimistöid võib teostada õhutemperatuuril mitte alla +5 °C.

Vuugitäide tuleb läbi viia vuugiseguga, mis on ette nähtud vuukide jaoks paksusega kuni 20 mm.

Vuugisegu tuleb valmistada muldkuiv ja kanda otse vuugi sisse. Seejärel vuuk tuleb joondada ehituskellu või tavalise alupex toru20mm abil. Viimaseks etapiks on vaja seina pesta.

Vuukide täitmine

Klinker fassaadipaneelid on valmistatud järeleproovitud materjalidest ja paigaldatakse mis tahes seinale tüüblite ja iselõikavate kruvide abil.

Klinker termopaneelide paigalduse võib teostada ka miinuskraadides, mis annab võimaluse teostada fassaaditööd aastaringselt.

Enne termopaneelide paigaldamise alustamist kontrollige kõikide seinte tasapinnalisust ja vertikaalsust. Väljaulatuvad kühmud ja ebatasasused tuleks maha lihvida, lohud, õnarused ja praod täita. Suurte hälvete korral tuleks termopaneelid paigaldada aluskarkassile.

Vajaduse või soovi korral võib välistarindi soojapidavuse tõstmiseks paigaldada termopaneelide alla soovitud paksusega fassaaditöödeks sobiva vahtpolüstüreenilehe. Lisasoojustuse plaatide eelnev kinnitamine alusseinale ei ole vajalik, plaat pitsitatakse alusseina ja termopaneelide vahele.
Samuti on võimalik vahtpolüstüreeni lehtede paigaldamisega alusseina ebatasasused õgvendada ning termopaneelide paigaldusalus loodi rihtida. Lisasoojustuse plaatide vahelised vuugid tuleb korrektselt täita või hermeetiliselt sulgeda, samuti tuleb termopaneelid paigaldada õhutihedalt aluse peale.